Кісти та чужорідні тіла придаткових пазух носа

Кіста – це доброякісне новоутворення, яке являє собою тонкостінний міхур, заповнений рідиною. У більшості випадків, основний симптом кісти – хронічний головний біль. Вона виникає через те, що зростаюча кіста тисне на нервові закінчення слизової оболонки. Кіста може порушувати природний відтік слизу з пазух і приводити до її запалення.

Сторонні тіла проникають в додаткові пазухи або в результаті відкритої травми пазухи, або в результаті медичних маніпуляцій (пломбування каналів зубів верхньої щелепи). Чужорідне тіло, як правило, призводить до розвитку хронічного запалення пазухи.

Кіста гайморової пазухи (схема).

Кіста гайморової пазухи на комп’ютерній томограмі.

ДІАГНОСТИКА:

Для оцінки стану придаткових пазух проводиться рентгенологічне дослідження – оглядова рентгенограма придаткових пазух носа і / або комп’ютерна томографія придаткових пазух носа. В обов’язковому порядку проводиться діагностична ендоскопія носа для оцінки стану серединних носових структур.

ЛІКУВАННЯ:

Кіста або чужорідне тіло повинні бути видалені хірургічно. На відміну від традиційних операцій зі створенням великого отвору в стінці пазухи, ми виконуємо ендоскопічну ревізію пазухи через невеликий отвір діаметром 4 мм за допомогою спеціальних мікроінструментів. Операція дуже щадна і може виконуватися, як амбулаторна процедура.

*** Використання матеріалів сайту тільки з дозволу автора і посиланням на першоджерело.

Як нас знайти

Консультативний прийом і операції лікаря-отоларинголога Запорожченко Павла Олександровича проводяться в клініці «Артмедіум».

Клініка «Артмедіум» знаходиться за адресою Одеса, вул. Недєліна, 78

Запис на консультацію з понеділка по суботу,
з 8.00 до 19.00, за телефонами:
+38 (096) 757-90-99.

Copyright © All right reserved (r) 2023 Клініка Доктора Запорожченко