Алергічний риніт

Алергія – це складний захисний механізм, який сформувався в процесі еволюції. Він дозволяє дуже швидко прибрати з організму алерген – чужорідну білкову речовину, яка представляє небезпеку (бактерії, віруси, грибки та інше). Коли алерген потрапляє з повітрям на слизову носа, майже миттєво розвивається її набряк і різко підвищується виділення носового слизу. При цьому «вимивається» вже потрапивший алерген і блокується шлях для вступу нового.


Алергія на пилок. Рясна кількість слизу в порожнині носа (червона стрілка). Пацієнтка змушена весь час ходити з носовою хусткою, що сильно заважає їй жити та працювати.

Однак, при деяких порушеннях імунної системи цей захисний механізм «збивається» і починає реагувати на нешкідливі та безпечні речовини в навколишньому світі. Це може бути пилок рослин, домашній пил, шерсть тварин і багато іншого. Алергічний риніт заподіює масу незручностей і значно порушує якість життя людини. Пацієнти з цим захворюванням скаржаться на постійну або періодичну закладеність носа, рясні прозорі виділення, напади чхання та свербіж в носі. Алергічний риніт може привести до розвитку і зростання поліпів у дорослих людей і гіпертрофії носоглоткової мигдалини (аденоїди) у дітей. Значно ускладнює перебіг АР такі захворювання порожнини носа, як викривлення носової перегородки, гіпертрофічний і вазомоторний риніт, поліпоз носа.

ДІАГНОСТИКА:

Комплекс діагностичних процедур в нашій клініці складається з діагностичної ендоскопії порожнини носа, риноманометрії – апаратної оцінки носового дихання та імунотермістометрії – апаратного визначення чутливості до алергенів по плазмі крові.

ЛІКУВАННЯ:

На жаль, найкращий і основний спосіб лікування алергічного риніту – уникати контакту з алергеном. Після виявлення «винних» алергенів, лікар-імунолог підкаже які дії для цього потрібно зробити. Лікування проявів алергічного риніту – медикаментозне. Воно підбирається індивідуально, залежно від форми захворювання і тяжкості стану. При наявності викривлень носової перегородки, поліпів, гіпертрофічного риніту, проводиться ендоскопічна хірургічна корекція.

*** Використання матеріалів сайту тільки з дозволу автора і посиланням на першоджерело.

Як нас знайти

Консультативний прийом і операції лікаря-отоларинголога Запорожченко Павла Олександровича проводяться в клініці «Артмедіум».

Клініка «Артмедіум» знаходиться за адресою Одеса, вул. Недєліна, 78

Запис на консультацію з понеділка по суботу,
з 8.00 до 19.00, за телефонами:
+38 (096) 757-90-99.

Copyright © All right reserved (r) 2023 Клініка Доктора Запорожченко