Риноманометрія

Риноманометрія HRR (Версія 3.5) Виробництво «RhinoLab GmbH», Німеччина

Прилад призначений для проведення передньої активної риноманометрії – об’єктивного дослідження повітряного потоку з порожнини носа. Даний метод є загальноприйнятим діагностичним стандартом у всьому світі.

Принцип дії приладу заснований на спільній роботі двох датчиків. Перший датчик вимірює об’єм повітря, що проходить через маску, в яку дихає пацієнт, в одиницю часу. Другий датчик вимірює змінну тиску, який виникає в дихальних шляхах при вдиху і видиху. Прилад через стандартний USB- порт підключається до персонального комп’ютера. Спеціальне програмне забезпечення будує відповідний графік залежності потоку від тиску, що дозволяє кількісно оцінити прохідність лівої та правої половини носа. Крім того, форма отриманого графіка дозволяє провести діагностику рівня обструкції порожнини носа, що є об’єктивним доповненням до стандартної діагностичної ендоскопії порожнини носа.

Зовнішній вигляд риноманометра високого розширення.

Принцип дії приладу заснований на спільній роботі двох датчиків. Перший датчик вимірює об’єм повітря, який проходить через маску, в яку дихає пацієнт, в одиницю часу. Другий датчик вимірює змінну тиску, яка виникає в дихальних шляхах при вдиху і видиху. Прилад через стандартний USB- порт підключається до персонального комп’ютера. Спеціальне програмне забезпечення будує відповідний графік залежності потоку від тиску, що дозволяє кількісно оцінити прохідність лівої та правої половини носа. Крім того, форма отриманого графіка дозволяє провести діагностику рівня обструкції порожнини носа, що є об’єктивним доповненням до стандартної діагностичної ендоскопії порожнини носа.

Процедура дослідження неінвазивна і безболісна, тривалість вимірювання – 15 секунд для кожної половини носа. Частини приладу, що контактують з пацієнтом, легко піддаються дезінфекції.

Даний прилад необхідний ЛОР-спеціалісту в діагностичних цілях для виявлення носової обструкції, а також для об’єктивного контролю ефективності проведеного лікування, як медикаментозного, так і хірургічного. Програмне забезпечення включає базу даних пацієнтів і елементи управління базою даних.

Прилад дуже компактний і мобільний, що дозволяє проводити дослідження «біля ліжка хворого», на підприємствах, а також в зонах з підвищеною концентрацією аероалергенів і повітряних ірритантів.

Дані риноманометріі у пацієнта з викривленням перегородки носа до операції та через 1 місяць після операції. Сумарний об’ємний потік (дихання двома половинами носа) зріс з 139 до 725 кубічних сантиметрів в секунду!

Норма становить 500-800 кубічних сантиметрів в секунду, так що ми досягли успіху і він документально підтверджений!

*** Використання матеріалів сайту тільки з дозволу автора і посиланням на першоджерело.

Як нас знайти

Консультативний прийом і операції лікаря-отоларинголога Запорожченко Павла Олександровича проводяться в клініці «Артмедіум».

Клініка «Артмедіум» знаходиться за адресою Одеса, вул. Недєліна, 78

Запис на консультацію з понеділка по суботу,
з 8.00 до 19.00, за телефонами:
+38 (096) 757-90-99.

Copyright © All right reserved (r) 2023 Клініка Доктора Запорожченко