Ринопластика

Ніс людини – це дуже складний орган. З одного боку – це початковий відділ дихальної системи, всередині якого відбувається кондиціювання вдихуваного повітря. Проходячи через порожнину носа, повітря нагрівається, зволожується і знезаражується. Після такої обробки воно стає придатним для того, щоб потрапити в ніжні альвеоли легенів, де відбувається газообмін. Тому для здоров’я людини дуже важливо, щоб ніс добре дихав.

Мал. 1. Будова порожнини носа

З іншого боку, ніс – це центральний орган на обличчі, який має дуже важливе естетичне значення. Ніс завжди на виду, його дефекти не можна приховати одягом або косметикою. Тому деформації носа можуть заподіювати психологічні страждання людині.

Близько 70 відсотків пацієнтів, які звертаються до нас в клініку зі скаргами на незадоволеність формою зовнішнього носа і бажаючих виправити його форму, також мають і функціональні проблеми. Це порушення носового дихання, часті запальні процеси в носі і придаткових пазухах, алергічні реакції.

Тому консультація таких пацієнтів обов’язково включає ендоскопію ЛОР-органів – носа, носоглотки, глотки, гортані та вух. Ендоскоп – це оптичний прилад, який представляє собою металеву трубочку, діаметром 4 мм, всередині якої знаходиться система лінз і світловолоконних підсвічування. Ендоскоп дозволяє лікарю пройти в вузькі порожнини в тілі людини, ретельно оглянути їх і виявити патологію. Записаний відеофайл ми демонструємо пацієнту з поясненням його діагнозу і тактикою лікування.

Консультація також включає фотографування обличчя пацієнта в стандартних проекціях, естетичний аналіз пропорцій обличчя і моделювання бажаної форми носа в Photoshop. Комп’ютерне моделювання допомагає лікареві і пацієнту прийти до консенсусу щодо обсягу зовнішніх змін.

Картинка, змодельована на комп’ютері є схемою. Жоден хірург не зможе дати гарантію на 100 відсотковий збіг її з післяопераційним результатом.

Хірург та пацієнт повинні досягти повного взаєморозуміння. Це стосується як самого лікувального процесу, так і емоційно-чуттєвої складової, яка неминуче супроводжує процес зміни зовнішності. Ми рекомендуємо пацієнтам пройти консультації у кількох фахівців і тільки після цього робити свій вибір.

Основна вимога при проведенні операції – безпека. Тому всі пацієнти перед операцією проходять лабораторно-клінічне обстеження і консультації фахівців (терапевта і анестезіолога). Таке обстеження дозволяє виявити захворювання і стани, які можуть створити проблеми при операції або навіть є абсолютними протипоказаннями для планової хірургії.

Операція

Суть операції полягає в тому, що хірург відшаровує шкіру від скелета носа (кісток і хрящів). Це робиться за допомогою спеціальних ножиць через розрізи шкіри, які виробляються в прихованих місцях (всередині ніздрів).

Мал. 2. Відкрита ринопластика – схема розрізів шкіри

Ринопластика за технікою виконання умовно поділяється на два види – відкрита і закрита. Однак єдиною відмінністю є те, що при відкритій перетинається тонка смужка шкіри на коллюмелле, що незначно підвищує травматичність, проте дозволяє відкинути шкірний клапоть і краще «відкрити» операційне поле для кращого огляду.

Мал. 3. Шкірний клапоть відшарований від зовнішнього носа. Оголені хрящові і кісткові структури

Після того, як шкіра відшарована, хірург починає працювати зі скелетом носа – кістками і хрящами та видозмінювати його відповідно до побажань пацієнта.

Існує багато прийомів і технік по видозміні анатомічних структур носа. Вони відображені у великій кількості опублікованих монографій та статей. Хірург підбирає їх індивідуально для кожного пацієнта. У деяких випадках для досягнення бажаного результату досить 2-3 прийоми. Іноді доводиться виконувати 15-20 і більше прийомів, що впливає на тривалість операції. На жаль, її не завжди можна прогнозувати.

Прийоми ринопластики

Поділяються на 3 основних групи:

1-я група – редукційні прийоми (від лат. Редукції – зменшення) – це зменшення анатомічних структур за рахунок відрізання від них частини.

Наприклад, для зменшення крил носа, проводиться резекція (видалення) фрагментів шкіри в їх основі (відмічені червоним кольором на схемі).

[[Мал. 4. Резекція крил носа]]

Або, наприклад, видалення фрагментів носових кісток і верхніх латеральних хрящів для позбавлення від горбинки.

2-я група – шовні прийоми – це зміна форми хрящів носа за допомогою швів.

Наприклад, для того, щоб звузити кінчик носа, на куполи нижніх латеральних хрящів, накладаються спеціальні шви.

Корекція носа

Мал. 5. моделюють шви для звуження кінчика носа

3-тя група – аугментационні прийоми, від лат. Аугментація – збільшення Це збільшення відсутнього обсягу анатомічних структур носа за допомогою трансплантатів. Це фрагменти хряща, фасції або жирової тканини пацієнта.

Наприклад для того, щоб підняти кінчик носа, між медіальними ніжками нижніх латеральних хрящів встановлюється трансплантат-стропілка, який робиться з власного хряща перегородки носа.

Ринопластика в Одесі

Мал. 6. Трансплантат-стропілка

Для того, щоб поліпшити форму носа при сідлоподібній деформації, яка часто буває після травм або невдалих операцій на перегородці носа, хрящовий трансплантат встановлюється на спинку носа.

Ринопластика

Мал. 7. Трансплантат внакладку для корекції сідлоподібної деформації спинки носа

Після того, як потрібні зміни виконані, шкірний клапоть укладається на місце, на розрізи накладаються атравматичні шви. Після цього на зовнішній носа накладається спеціальний фіксатор. Традиційно хірурги виготовляли його з гіпсового бинта. Зараз все частіше використовують готові фіксатори з металу або термопластика.

Ринопластика Одеса

Мал. 8. Зовнішній фіксатор з термопластика.

Фіксатор притискає шкіру до зміненого скелету зовнішнього носа для того, щоб вона акуратно приросла.

Пацієнт носить фіксатор протягом одного тижня. Не менш трьох разів протягом тижня після операції ми зустрічаємося на перев’язці, під час якої прочищаємо порожнину носа, міняємо фіксатор і обробляємо шкіру антисептиками.

Після тижня ми знімаємо з порожнини носа силіконові сплінти, знімаємо шви з порожнини носа та з зовнішнього носа, знімаємо фіксатор.

З цього моменту пацієнт починає нове життя з новим носом. Остаточне загоєння та формування носа відбувається протягом 9-12 місяців після операції. Однак вже через 2-3 тижні не залишається ніяких видимих слідів проведеної операції і повністю відновлюється носове дихання і нюх.

Як нас знайти

Консультативний прийом і операції лікаря-отоларинголога Запорожченко Павла Олександровича проводяться в клініці «Артмедіум».

Клініка «Артмедіум» знаходиться за адресою Одеса, вул. Недєліна, 78

Запис на консультацію з понеділка по суботу,
з 8.00 до 19.00, за телефонами:
+38 (096) 757-90-99.

Copyright © All right reserved (r) 2023 Клініка Доктора Запорожченко